Referencie

S JOLU klidně až na kraj světa!!!

Už od malička jsem milovala všechna zvířata, a nejet v létě o prázdninách do ZOO bylo prostě NEPŘÍPUSTNÉ!!! Čas plynul a nic se nezměnilo, a touha vidět hlavně slony, lvi, hrochy tam, kde jsou DOMA byla stále silnější! Pořád jsem to odkládala, a neměla jsem odvahu splnit si svůj životní sen. Pořád mi v hlavě zněly myšlenky typu ,,co když“ nebo ,,ale“. A hlavně, nevíte co vás čeká, když jste neznabozi jako já s cestovatelskými zkušenostmi nejdál na Jadranu😂😁. Nebála jsem se, ale určitý respekt tam byl..ale ve spolupráci s Luckou a Jonathanem začalo všechno dávat smysl! Nevím do dneška, jak jsou sehraní🤷, ale všechno bylo prostě perfektní.

Já jsem komunikovala pouze s Luckou. Tenhle člověk , má u mě neustálý obdiv a je to velmi pečlivý a starostlivý člověk a přesně tak, jak to dělají oni, tak tak by to mělo v probíhat všude a vždycky, když jedete někam poprvé, a kde nevíte, co očekávat. Se vším Vám poradí, ve dne, v noci (protože v cestovce Vám většinou řeknou strohou třetinu toho, co byste měli vědět). Někdy jsem se bála, že už jí musím lézt na nervy, že nemá jen nás…ale vždycky mě ujistila a vyvedla z omylu. 🥰 Někdy jsem měla i pocit, že snad ani nespí😂🤔. Lucka je úžasný člověk, sestaví Vám Safari a výlety přesně podle vašeho přání, všechno je úžasně připravené, zorganizované.. dělají to prostě srdcem! A do dneška se divím, že řidiči a průvodci vždy dokázali i přes Mombaský přívoz přijet na čas😳.

Byly jsme se sestrou na 4denní Safari Tsavo East, West a Amboseli, jednodenní Wasini a Mombasa. Nejde jet do Keni jen jednou, s Jolu se stane vaší drogou! Každý výlet v jejich nabídce skrývá nezapomenutelnou škálu zážitků. Ať už si je jde vyfotit (ehm..pokud Vám při přechodu stáda červených slonů s miminem přes cestu nedojde karta🤦)nebo si je lze jen uložit v mysli (korálové útesy při šnorchlování, kdy si připadáte jako byste koukali na Prima ZOOM nebo když zapomenete v Amboseli koukat na zvířata, ale úplně vás omráčí obrovitost a kouzlo a majestátnost Kilimandžára). A to vše jen díky Lucce, Jonathanovi a teamu lidí, kteří moc dobře vědí, co jak, a kdy dělat. Teď už vím, že ,,co když“ a ,,ale“ bylo naprosto zbytečné. Děkuju upřímně a ze srdce ještě jednou za všechno Luci. Afrika se asi stala mojí závislostí!! A doufám, že naše spolupráce nebyla poslední! A vy víte, že ne🤔♥️

Andrea Pavlíčková
(sobota, 8. apríla, 2023)

Safari s Jolu

Cestu s JOLUSAFARI mohu jen doporučit. Dokonalá organizace a stálý zájem ze strany Lucie a Jonathana. A hlavně vynikající místní řidič a průvodce s velmi dobrou znalostí fauny i flóry. Jenom doporučuji mít stále na paměti zásobu balené vody, hlavně večer a v noci. Opravdu bych nečekal od cesty, kdy se v nejzajímavějších místech ani nesmí vystoupit z auta, tolik zážitků. Moc děkuji.

RNDr. Michal Pakandl
(utorok, 7. marca, 2023)

Keňa s Jolu

I my jako rodina jsme v roce 2019 cestovali s JOLU do Keni /dva dospělci rodiče, dvě téměř dospělé děti a sedmiletý klučina/. JOLU jsem tak nějak vygooglila na netu a načetla recenze – pak jsem kontaktovala Lucii. Cestu jsem plánovala velmi důkladně /včetně očkování na žlutou zimnici, tyfus atd./ – Lucie vždy poradila a řekla svůj názor, resp. doporučila. Jako rodina jsme se rozhodli cestovat po třech parcích a zbytek času strávit na pronajaté vile v Diani Beach. Část zajišťovaná JOLU klapla skvěle – při menších potížích byla vždy Lucie na telefonu a řešila věci velmi rychle. Zážitků a vzpomínek je mnoho – za mne je JOLU super rodinná cestovka s velkým potenciálem do budoucna, protože oni poskytují neskutečně lidský přístup k řešení dovolené svých klientů. Snaží se jim dát maximum. A to je dnes velmi zřídka možné najít. Nebudu popisovat kouzlo divoké přírody, zvířat, lidí a zážitků v Keni… to si každý musí prožít sám. Chci pochválit a doporučit JOLU. A těším se na další cestu s nimi – v únoru 2023, kterou máme již předpřipravenou. Lucko a Jonathane, jste skvělí a děláte perfektní práci! Zdraví Marcela Ch.

Ing. Chladová Marcela
(utorok, 6. decembra, 2022)

Keňu ne jen prožít, ale také žít!!

V sobotu 2. 4. 2022 jsme se s maminkou vrátili z naší nezapomenutelné dovolené v Keni. Náš sen, se díky Lucii a Johnatanovi stal skutečností. Jolu safatis jsou bez nadsázky jedni z těch nejlepších, které jsme si mohli vybrat. Naše putování po této okouzlující zemi bylo díky nim naprosto bez chyby. Procestovali jsem s nimi vše, co se dalo během 13 dní stihnout a myslím že i to, co se nedalo 😀 a to hlavně díky naším skvělým řidičům, kteří byli vždy všude včas, věnovali se nám na 200% a my se stali po celou dobu s našimi řidiči, Luciou a Johnatanem jednou velkou rodinou. Nebojte se napsat co byste si v Keni přáli vidět, protože s nimi je možné vše. I to, co jiné společnosti nenabízejí. Nám připravili kompletní výlety na míru našim požadavkům, vlastně některé nad míru. Budeme vždy s láskou vzpomínat na tuto zemi, lidi které jsme potkali a na celý tým Jolu safaris. Mockrát děkujeme, bylo nejlepší rozhodnutí vybrat si právě Vás!!

PS: Celý náš Keňský příběh si můžete shlédnout na facebookové stránce Jolu.

Nikola Longinovová
(streda, 6. apríla, 2022)

Masai mara

Ahojky, my jsme byli na Safari v Masai Mara a park Nakuru. Jako řidiče jsme měli Chrise a jako průvodce Salima, který za námi dorazil až z Mombasa. Oba dva byli moc milý, přátelští a poradili nám i se spoustou věcí mimo Safari. V Masai Mara předvedli svoji šikovnost a viděli jsme opravdu vše, co nám tento park mohl nabídnout. Ubytování bylo moc pěkné, ale nevýhodou je noční šetření proudem, kdy si člověk nenabije ani foťák. Bohužel park Nakuru bylo zklamání, protože zrovna předělávali cesty a tak všude jezdili velké auta a zvířata nikde. Ovšem chlapi z toho byli stejně smutní jako my, protože o tom také nevěděli. Moc děkujeme Jolu za zařízení. Všechno proběhlo hladce a na jedničku 🙂

Hedvika, Michal a Jirka
(pondelok, 28. februára, 2022)

Safari Keňa 2021

Dobrý den.
31.10.2021 jsme se vrátili z Keni. Mimo jiných aktivit jsme zvolili i 3 dny safari Tsavo East a Amboseli. Toto aktivitu zajišťovala Lucie – Jolu safari a to i přes obtíže v souvislosti s covidem. Původně se vše mělo konat v r. 2020. I přes toto jsme byli po celou dobu v kontaktu. Po celou dobu byla Lucie vždy ochotna velice rychle reagovat na naše dotazy a požadavky.
Ode dne D vše perfektně klapalo. Průvodce Dan a řidič jeepu ,,Čajna,, vždy všude včas, ochotni pomoci a vše vysvětlit. Při safari skuteční profíci, včetně sdílení radosti při objevu zajímavých zvířat. Samotnou kapitolou byly cesta – jízda po necestě kdy ,,Čajna ,, zjistil, že s rychlou jízdou po necestě nemáme problém, tak ještě zrychlil, vždy ale bezpečně, prostě super jízda.
Celkově bych hodnotil vysokou profesionalitu při zajištění safari a dalších aktivit. Nelze jinak než udělit zlatou hvězdu.
Když do Keni, tak jedině s JOLU SAFARIS.
Olda, Zuzka a Evča

Olda Vocásek
(štvrtok, 4. novembra, 2021)

Dobrý den,ráda bych se rozdělila

Dobrý den,
ráda bych se s Vámi rozdělila o naše zážitky a dojmy z Keni. Mnoho z Vás naši výpravu sledovalo na facebookových stránkách JOLU Safaris.
Rok jsme plánovaly cestu do Keni. Byl to náš velký sen. Vyrazily jsme jako dámská jízda na vlastní pěst (celkem 4 ženy, z toho 2 „starší“ dámy). Koupily jsme letenky, zajistily ubytování v Diani Sea Lodge na Diani beach a začaly plánovat itinerář cesty. Po přečtení mnoha a mnoha recenzí na internetu jsme pro naše výlety zvolily JOLU Safaris LTD. V plánu byl samozřejmě 2denní výlet na safari do Tsavo East, výlet na Wasini a návštěva Mombasy. Od první chvíle s námi Lucie ochotně komunikovala a odpovídala na možné i nemožné dotazy.
Na jaře přišla rána a to Covid-19, nikam nejedeme! Doma vypukla panika, vztek a bezmoc. S vypětím všech sil jsme přesunuly dovolenou z června na listopad. A zase nadešly dlouhé měsíce čekání. Lucie s námi komunikovala, znovu plánovala itinerář a dodávala nám sílu. Po několikaterém přebookování letů a dalších organizačních zmatcích jsme mohly začít balit. Když se přiblížil den D, musely jsme na covid testy. Naštěstí vše dopadlo a my vyrazily směr letiště. S Lucií jsme byly neustále v kontaktu, zajímala se o průběh cesty a zda nenastala nějaká změna v času příletu. Na letišti v Mombase na nás čekalo auto s průvodcem Duncanem, který měl na starosti všechny naše výlety a přesuny. Vždy dorazil na čas, věnoval nám svou pozornost, trpělivě ukazoval a vše vysvětloval. Myslím, že si s námi užil své. Po každém výletu se on i Lucie zajímali, zda jsme byly spokojené. Výlet do Tsavo East byl nepopsatelný zážitek. „Naši kluci“ nám ukázali opravdu mnoho zvířat, které našinec zná jen ze ZOO. Byla na nich vidět spokojenost, když jsme pištěly jako malé holky.
Celý náš pobyt proběhl na 1* a to i díky JOLU safaris. Lucie s Jonathanem nám ochotně, nad rámec svých služeb, pomáhali zjišťovat informace o cestě domů (testy, podmínky vstupů atd.). Celou zpáteční cestu se Duncan i Lucie ujišťovali, že vše probíhá hladce a nepotřebujeme nějakou pomoc.
Nebojte se cestovat do Keni i v této době. Všude voda, mýdlo, dezinfekce a měření teploty. I s povinnou rouškou se to dá vydržet. Jak říkají místní NO POLICE, NO CORONA.
JOLU Safaris děkujeme za Vaše výborné služby a snad se někdy do Keni vrátíme
Díky „dámská jízda“

Erika, Eliška, Blanka a Věrka
(nedeľa, 22. novembra, 2020)

služby

koncem února jsme se vrátili z naší první návštěvy v Keni. Přes Lucku a Jonathana jsme si safari domlouvali dopředu. Musím říct, že nám v rozhodování do kterého parku jet a jak se na cestu připravit, velmi pomohlo setkání s oběma přímo v ČR. Vše nám do detailu vysvětlili a zařídili potřebné věci jako vyzvednutí v hotelu přímo na Diani Beach, ubytování v Tsavo East a průvodce. Díky Lucce a Jonathanovi jsme si mohli bez starostí užívat krásné keňské přírody. Jejich služby určitě doporučuji a ještě jednou moc děkujeme za zprostředkování. Keňa je nádherná a určitě stojí za návštěvu

Slávka
(pondelok, 2. novembra, 2020)

keňa

Dobrý den, rád bych poděkoval Lucce a Jonathanovi za organizaci safari pro naši rodinu. (srpen 2019) Navštívili jsme Masai Mara, Amboseli a Tsavo East. řidič nás vyzvedl na letišti v Nairobi a jeli jsme přímo do parku. Do auta se nám vešla i batožina. Po 6 dnech nás řidič dovezl na Diani Beach, kde jsme dovolenou zakončili oddychem v hoteli Diani Sea lodge. Safari bylo náročné ale příroda v Keni je nezapomenutelná.

Ondřej
(nedeľa, 6. septembra, 2020)

doporučení

Velké poděkování Lucii a Jonathanovi za pomoc při výběru safari a organizaci cesty. Vše skvěle klapalo a byla to taková třešnička na zájezdu do Keni. Velké poděkování pak patří i našemu místnímu řidiči na safari Salimovi, který byl velice ochotný ve všech směrech, prostě safari nemělo chybu!!!

Jirka a Jitka & Vlaďa a Jitka
(pondelok, 9. decembra, 2019)

Keňa

doporučuji, velmi milé jednání, i když nebyli s námi v Keni, měli jsme pořád podporu od Lucie přes telefon, i ve dnech safari, zajímali se o nás jestli vše probíha v pořádku. Měla jsem trochu obavu, když je domluva takhle na dálku ale opravdu spokojenost. Jejich řidič výbornej

Helena
(streda, 20. novembra, 2019)

naše safari

Naše safari dovolená skončila a naše parta může říct, že to bylo výborné. Komunikace, organizace, kafé v Brně 🙂
Můžeme doporučit. 3 denní safari Tsavo East a Amboseli

Jára, Mirek, Aneta a Lenka
(pondelok, 7. októbra, 2019)

Rozhodli jsme se jako rodina

Rozhodli jsme se jako rodina stravit Vanoce 2018 v Keni. Neradi jezdime s cestovnimi kancelaremi, a tak jsme hledali zkusenosti a reference na internetu. Nachazeli jsme castou chvalu na Jonatana. A i pres pochybnosti, jsme ho kontaktovali. Meli jsme celkem jasnou predstavu co chceme videt a zazit. Nasim hlavnim cilem bylo, videt co nejvice divokych zvirat a prirody, a take stravit nekolik dni odpocinkem u more. Cas byl omezeny na 12 dni a nas bylo celkem 7, z toho jedno dite. Napsali jsme Jonatanovi nase predstavy a on nam je pomohl doladit a na konec i uspesne zorganizovat. A to za pro nas priznivou cenu. Dokonce jsme se v lete sesli osobne s nim i jeho pritelkyni Lucii. Oba na nas zapusobili pratelskym, prijemnym a vstricnym vystupovanim. Vypraveli nam o Keni a co vse je mozne tam videt a i my uvidime. Manzel je velky skeptik, ale po te co jsme cestu absolvovali a opravdu videli a zazili to, co nam slibili, musel i on zkonstatovat, ze vse bylo BAJECNE. Od vyzvednuti na letisti, organizaci od Josufa, informovaneho, skveleho, napomocneho a spolehliveho ridice Tomase, zajistene sluzby, az po odvoz zpet na letiste.
Klapalo vse tak jak jsme si prali.
Muzeme tedy potvrdit. VESKERA CHVALA NA INTERNETU SE ZAKLADA NA PRAVDE A MY VSEM JEJICH SLUZBY VRELE DOPORUCUJEME.
Janouskovi

Janouskovi
(štvrtok, 18. apríla, 2019)

safari

Na začátku března 2020 jsme prožili 4 dny na dokonalém safari. Ještě před odjezdem jsme se s Lucií a Jonathanem několikrát potkali a ladili všechny detaily. Protože jsme jeli do Keni poprvé, byla každá rada velmi cenná.
Řidič Salim a průvodce Duncan byli po celou dobu opravdu úžasní. Vždy byli včas na domluveném místě, se vším nám pomáhali a trpělivě odpovídali na naše otázky.
Salim vždy přispěl nějakou poznámkou o zvířeti, které jsme zrovna pozorovali, nebo místě, kterým jsme projížděli, třeba o kdo je samec nebo samice, dobu březosti, komunikaci zvířat, život v párech nebo samostatně. Věděl toho hodně a všechno bylo zajímavé a vhodné.
Viděli jsme tolik zvířat, že se vyjmenovat všechna ani nedají – slony (hooodně slonů), hrochy, žirafy, opice, antilopy, lví rodinku, gepardy, zebry, miliardu ptáků, plameňáky, prasata, veverky…
Ubytování bezchybné, v Amboseli jsme spali v Kibo safari camp ve stanu a to byl zážitek. Jídlo dobré a dostatek. V autě po celou dobu zásoba vody. Ubytování si můžete vybrat podle své chuti nebo doporučení Lucie tak, abyste byli spokojeni.
Řidiči spolu v parku komunikují vysílačkou. Salim je opravdu velmi zkušený – hledal i podle stop, jezdil velmi pomalu, ale pokud bylo potřeba, tak razantně přidal, abychom na místo dorazili včas a zvíře mohli pozorovat před tím, než zase odešlo do buše.
Salim i Duncan byli vždy dobře naladěni, na rozdíl od některých průvodců, s nimiž jsme se potkávali. Bylo vidět, že si to užívají společně s námi.
Dodávali nám také pocit bezpečí, což oceníte vždy, když jste někde poprvé – prostě víte, že se s nimi nemůže stát nic špatného. Chci Vám Jolu Safari jenom doporučit, protože dostanete přesně to, co potřebujete a mnoho navíc.

Marek Pomazal
(utorok, 16. apríla, 2019)

Lucia a Jonathan

Sestra mi doporucila safari v Tsavo East s Luckou a Johnatanem a hned jsem pochopila proc se ji tak libilo. Jiz samotne jednani s Luckou pres email bylo moc mile, vysla nam vstric v par zmenach a moc nam pomohla vse krasne zorganizovat a to vse za velmi priznivou cenu. Pruvodce nas vyzvedl v nasem ubytovani v Diani Beach a jeli jsme na dvoudenni safari, videli spoustu zvirat, ubytovani jsme meli v nadherne lodgi, kam se zvirata chodila napajet, takze jsme meli National Geographic na vlastni oci u obeda i vecere. Dekujeme za skvele zazitky

Jana
(utorok, 27. novembra, 2018)

Zanechať referenciu

Strong Testimonials form submission spinner.

Povinné

Ako sa voláte?
Aká je vaša emailová adresa?
Nadpis pre vašu referenciu
Čo si o nás myslíte?